Yarın Kar Tatili Olan İller (10 Ocak Salı)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre kar yağışı yurt genelinde etkisini sürdürmeye devam edecek ve sıcaklıklar daha da düşecek. Aynı zamanda İstanbul’da kar yağışının akşam saatlerinden sonra etkisini giderek arttırması beklenmekte.

EĞİTİM - 2017-01-09 19:21:48

Kar yağışının bugün boyunca sürmesi nedeniyle İstanbullu vatandaşlar yarın okulların tatil olup olmayacağını merak ederken beklenen açıklama Vasip Şahin’den geldi. Aynı zamanda yurdun birçok bölgesinde de 10 Ocak Salı günü okullar tatil edildi. İşte yarın tatil olan iller;

ÇANAKKALE

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yoğun kar yağışının buzlanmaya ve ulaşımda aksaklıklara neden olduğu söylenerek il genelinde okulalrın tatil olduğu bilgisi verildi.

YALOVA

Yalova Valiliği olumsuz hava şartları nedeniyle 10 Ocak Salı günü eğitime bir günlük ara verildiğini açıkladı. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile memurların da idari izinli sayılacakları duyuruldu.

İSTANBUL

İstanbul Valiliği devam eden ve artması beklenen kar yağışı nedeniyle il genelinde okulların tatil edildiği söylendi. Engelli ve hamile memurlar ile alakalı ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Cuma günüden itibaren etkisini giderek arttıran kar yağışı ile beraber İstanbul’da son 7 yılın en soğuk kış mevsimi yaşanmakta. Termometreler -4 dereceyi gösterirken sürekli yağan kar da kar kalınlığının artmasına neden oluyor.

Günün Diğer Haberleri