Yarın İstanbul’da Okullar Tatil (11 Ocak Çarşamba)

İstanbul’da Cuma gününden itibaren etkisini arttırarak devam eden kar yağışı bugün öğle saatlerinden sonra da etkisini devam ettirdi. Kar yağışının artması ve yağan karın sokaklarda birikmesi nedeniyle Vali Vasip Şahin’den beklenen açıklama geldi. 11 Ocak Çarşamba günü İstanbul’da okullar yine tatil oldu.

EĞİTİM - 2017-01-10 17:31:37

Günlerdir etkisini gösteren trafiğin tıkanmasına, uçuşların ve deniz seferlerinin iptal olmasına neden olan kar yağışı eğitime de engel oldu. Pazartesi gününden itibaren kar tatili yapan öğrenciler yarın da evlerinden çıkmayacaklar. Olumsuz hava şartları ve yoğun kar nedneiyle Vali Vasip Şahin tarafından yapılan açıklamada İstanbul’da yarın okulların tatil olduğu duyuruldu.

İstanbul haricinde başka hangi illerde kar tatili olduğu henüz net değilken Ankara’da da kar tatili olması bekleniyor. Bugün İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre karla karışık yağmur yağması beklenirken aksine lapa lapa kar yağdı ve yine şehir beyaza büründü. Vali Vasip Şahin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yoğunluğu tahminlerin üzerinde seyreden kar yağışının bugün de etkisini sürdüreceğini, bu nedenle de kar birikintilerinin yanı sıra don ve buzlanma olayları nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için okulların tatil edildiği duyuruldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada denizlerde fırtına uyarısı yapılırken zirai dona karşı da bazı açıklamalar duyuruldu. 

Günün Diğer Haberleri