Sömestr Tatili Ne Zaman 2017 MEB Duyurdu

Binlerce öğrencinin merakla beklediği 15 tatile az bir zaman kaldı. Ancak öğrenciler ne zaman sömestr tatili olduğunu bilmek istiyor. Bu hafta kar yağışı nedeniyle fazladan 3 gün kar tatili yapan öğrenciler 15 tatil ile uzun bir süre okula uğramayacak. Sömestr tatili ne zaman 2017 MEB duyurdu.

EĞİTİM - 2017-01-12 09:30:27

Yarıyıl tatiline az bir zaman kala öğrenciler karne almanın heyecanını yaşarken veliler ise çocuklarının yarı yıl tatilinde neler yapacağını planlamaya çalışıyor. Bazı aileler çocuklarıyla beraber tatile çıkarken bazıları ise evde kalmayı tercih ediyor.

15 TATİL NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim bakanlığı tarafından yayınlanan iş takvimine göre 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı sömestr tatili 20 Ocak Cuma günü başlayacak. Bu tarihte karnelerini alacak olan öğrenciler 6 Şubat Pazartesi gününe kadar okula gitmeyecek. İkinci dönemin ilk ders zili ise bu tarihte çalacak ve öğrenciler yaz tatiline kadar okula gidecekler. Yapılan açıklamaya göre ikinci dönem ise 9 Haziran Cuma günü sona erecek ve öğrenciler 3 ay tatil yapacaklar.

15 TATİL 30 GÜN MÜ OLACAK?

Halk arasında konuşulan iddialara göre 15 tatilin 30 gün olacağı söylenmekte. Ancak konuyla alakalı Milli Eğitim Bakanlığı hiçbir açıklama yapmadı. Bu nedenle de söz konusu haberler gerçeği yansıtmamakta. 

Günün Diğer Haberleri