Bugün 3 İlde Eğitime Kar Engeli

Kar yağışının yurdun genelinde devam etmesiyle beraber hangi illerde kar tatili olduğu merak edilmeye başlandı. İstanbul’da dün itibari ile son bulan kar yağışı okulların başlamasına neden oldu. Bugün itibariyle öğrenciler haftaya karne alana kadar okula gitmeye devam edecek. Ancak birçok ilde kar tatili oldu. 12 Ocak Perşembe günü kar tatili olan iller hangileri açıkladı.

EĞİTİM - 2017-01-12 12:03:25

İstanbullu öğrenciler Vali Vasip Şahin’in sosyal medya hesabından kar tatili haberini beklese de kar yağışının olmaması nedeniyle beklenen açıklama gelmesi. İşte bugün kar tatili olan iller;

EDİRNE

Son bir haftadır aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle bugün de okullar tatil oldu. Edirne’de kar kalınlığının 27 cm’e ulaştığı bilgisi verildi. Edirne Valiliği yaptığı açıklamada bugün okulların tatil olduğu bilgisini verdi. Aynı zamanda vatandaşlar kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da uyarıldı.

KIRKLAELİ

Kırklareli'nde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 günlük ara verildiği söylendi. Kırklareli Valiliği tarafından yapılan açıklamada tüm resmi ve özel okullarda kar tatili ilan edildiği duyuruldu. Aynı zamanda kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile memurların da idari izinli sayılacakları açıklandı.

ÇANAKKALE

Çanakkale'nin biga, Lapseki ve Gelibolu ilçelerinde yoğun kar yağışlı nedeniyle bugün okullar tatil edildi. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile çalışanların da idari izinli sayılacakları belirtildi. 

Günün Diğer Haberleri