e-Okul Karne Notlarını Öğrenme İşlemi (Takdir Teşekkür Hesaplama)

Cuma günü ilk dönem karnelerini alacak olan öğrenciler ve veliler karne notlarını büyük bir merakla bekliyorlar. Ama e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde artık karne almadan önce de karne notları öğrenilebiliyor. böylelikle öğrenciler Takdir ya da Teşekkür alıp alamadıklarını da görmüş oluyorlar.

EĞİTİM - 2017-01-12 17:53:12

Cuma günü öncesinde karne notlarını öğrenmek isteyen veliler ve öğrenciler e-Okul VBS’ye akın ettiler. Karne notlarının erişime açılmasıyla beraber öğrenciler hem notlarını görebiliyor hem de takdir veya teşekkür alıp alamayacaklarını hesaplamaya çalışıyorlar.

e-Okul karne notlarını bilgisayarınızdan öğrenmek istiyorsanız ‘e-okul.meb.gov.tr’ web sitesine öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve okul numarası ile giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında 2016-2017 eğitim öğretim yılı birinci dönem karne notlarını görebilirsiniz.

E-OKUL MOBİL UYGULAMASIYLA KARNE NOTLARINI SORGULA!

Eğer telefonunuzdan karne notlarını öğrenecekseniz tek yapmanız gereken e-Okul VBS uygulamasını indirmek. Sonrasında yine aynı şekilde sizden istenen bilgileri girerek ilk dönem karne notlarını görebilirsiniz.

E-OKUL SİSTEMİ NEDİR?

e-Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin, velilerin ve okul yönetiminin öğrencilerle alakalı tüm işlemleri tek bir sayfa üzerinden görmelerini sağlayan yararlı bir hizmettir. Uzun zamandır hayatımızda olan e-Okul VBS sürekli yenilenmiş ve daha işlevsel bir hale gelmiştir. Özellikle öğrencilerin sınav notları ve devamsızlık durumunun gözlemlenebildiği e-Okul sisteminde bunun dışında pek çok işlem de gerçekleştirilmektedir. 

Günün Diğer Haberleri