Bugün 4 İlde Eğitime Kar Engeli (13 Ocak Cuma)

Yurdun büyük bir bölümünde geçtiğimiz hafta başlayan kar yağışı etkisini sürdürmüş çoğu ilde okullar günlerce tatil olmuştu. İstanbul’da ise Çarşamba gününden itibaren kar yağışı görülmezken yollarda yoğun buz tabakaları birikmişti. Ancak İstanbullu öğrenciler Perşembe gününden itibaren okullarına gidiyorlar. Ancak bugün kar tatili olan iller de bulunuyor.

EĞİTİM - 2017-01-13 09:19:21

Yoğun kar yağışı nedeniyle 13 Ocak Cuma günü kar tatili olan iller ise şu şekilde;

KONYA

Konya'nın Beyşehir, Derebucak, Doğanhisar, Hüyük, Seydişehir, Ahırlı ve Bozkır ilçelerinde buzlanma nedeniyle okullar bugün tatil edildi. Aynı zamanda hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacakları bilgisi verildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre il merkezi ve merkeze bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime bir günlük ara verildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle oluşabilecek aksaklıklar yüzünden okulların tatil edildiği Nevşehir’de kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile çalışanların da idari izinli sayılacakları duyuruldu.

UŞAK

Uşak Valiliğinden yapılan duyuruda il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 13 Ocak Cuma günü kar tatili olacağı açkılandı. Kamu kurumlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı söylendi.

Uşak Belediyesi ekiplerinin kar temizleme çalışmalarını sürdürdüğü, ancak kent içinde zaman zaman trafikte aksamalar yaşandığı açıklandı.

EDİRNE

Edirne Valiliği il genelinde tüm okullarda eğitime ara verildiğini duyurdu.

Günün Diğer Haberleri