AÖF Sınav Yeri Giriş Belgesi Sorgulama

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Güz Dönemi Dönem Sonu sınavının tarihleri belli oldu. Öğrenciler ise Anadolu Üniversitesi'nin resmi web sitesi anadolu.edu.tr sayfasından AÖF sınav giriş belgelerinin yayınlandığı bilgisini aldılar.

EĞİTİM - 2017-01-13 16:59:32

14 – 15  Ocak tarihlerinde öğrencilerin ter dökeceği Güz Dönemi Dönem Sonu sınav giriş belgeleri duyuruldu. Öğrencilerin evlerine sınav giriş belgesi gönderilmeyeceği için, sınav giriş yerlerinin anadolu.edu.tr adresinden T.C. kimlik numarası ile öğrenilmesi gerekmekte. 

2017 AÖF SINAV TARİHLERİ

Öğrenciler en son 26 – 27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşen Güz Dönemi ara sınavlarında ter döktüler. Şimdi ise sırada Güz Dönemi Final Sınavları var. 

Final sınavının ardından ise öğrenciler Bahar Dönemi ara sınavları için 15 – 16 Nisan 2017 tarihlerinde, Bahar Dönemi Dönem Sonu sınavları için ise 27 - 28 Mayıs 2017 tarihlerinde ter dökecekler. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2016 - 2017 dönemi Üç Ders Sınavı için belirlenen tarih ise 22 Temmuz 2017 olarak açıklandı. 

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ SINIF GEÇME SİSTEMİ

AÖF öğrencilerine bir yarı yılda 30 krediyi geçmeyecek dersler atanır. Ama öğrencilerin istekleri doğrultusunda şekillenen bu ders atamalarında öğrenci kendi isteği ile oynama yapabilir. Fakülte tarafından atanan derslerde eksiltme hakkın tanınan öğrenciler isterlerse 45 krediyi geçmeyecek şekilde üst yarı yıldan ders seçme hakkına da sahiptirler.  

Herhangi bir yarı yılda tüm derslerden başarılı olamayan öğrenciler üst yarı yıllardan sers seçemezler. AÖF sınavlarında doğru ve yanlış cevaplar üniversiteye giriş sınavlarında olduğu gibi değerlendirilmez. Bir başka deyişle yanlış cevap doğru cevabı götürmez. Bu nedenle de öğrencilerin sınavda boş cevap bırakmamaları kendileri için daha yararlıdır. 

 

Günün Diğer Haberleri