E-Okul VBS Mobil Uygulaması Karne Notu Öğrenme

Teknolojinin giderek gelişmesiyle beraber hem öğrenciler hem de veliler istedikleri bilgilere anında ulaşabilme şansına sahip oluyorlar. Senelerdir veliler ve öğrenciler tarafından kullanılan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ardık akıllı telefonlarda da kullanılabilen bir mobil içerik haline geldi. Daha evvel internet üzerinden arama yapılarak gerçekleştirilen e-Okul VBS, mobil uygulama olarak cep telefonlarında bulunabilecek. Böylelikle veliler çocuklarının karne notlarını da kolaylıkla öğrenebilir.

EĞİTİM - 2017-01-13 17:27:22

Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber kamu kurum ve kuruluşları da vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak mobil uygulamaların geliştirilmesinde önemli rol oynamakta. Milli eğitim Bakanlığı tarafından hem velilerin hem de öğrencilerin işine yarayacak olan mobil uygulamalardan biri de e-Okul mobil uygulaması.

Geliştirilen e-Okul uygulaması sayesinde veliler istedikleri zaman ve saat aralığında çocuğunun eğitimi ile alakalı bilgi alabilecek. e-Okul VBS mobil uygulamasıyla veliler devamsızlık ve not bilgilerine kolaylıkla erişim sağlayabilecek. Aynı zamanda sınav tarihleri, okul duyuruları, nakil işlemleri ve öğrencinin okuduğu kitaplar da e-Okul VBS mobil uygulamasıyla takip edilebiliyor.

E-OKUL VBS MOBİL UYGULAMASI

e-Okul VBS mobil uygulamasını kullanmaya başlamak için Android telefon kullanan veliler Google Play mağazasına ‘e-Okul Veli Bilgilendirme’ yazarak, İOS telefon kullanan veliler ise iTunes mağazasına ‘MEB E-OKUL VBS’ yazarak uygulamayı indirebilirler.

Uygulamayı indirdikten sonra öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile sisteme giriş yaparak tüm bilgileri anında görebilir ve takip edebilirsiniz.

Günün Diğer Haberleri