2017 YGS Başvurusu İçin Son Gün Bugün

Binlerce öğrencinin üniversiteli olma yolundaki ilk adımı olan 2017 YGS sınavı başvuruları için bugün son gün. YGS’ye girmek isteyen adayların bugün mesai saatlerine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmekte.

EĞİTİM - 2017-01-19 10:51:09

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı başvurularında bugün son gün. Başvuru süresinin uzatılıp uzatılmayacağı bilinmezken adayların online sistem üzerinden başvurularını tamamlamaları için sınav harç ücretini yatırmaları gerekmekte. Hala bazı adaylar hangi bankalara para yatıracaklarını ve nasıl işlemlerini onaylayacaklarını bilmiyorlar. YGS başvurularının tamamlanmasının ardından ise öğrenciler merakla sınav giriş yerlerini beklemeye başlayacaklar.

2017 YGS NE ZAMAN?

4 Ocak tarihinde başlayan YGS başvuruları bugün sona erecek. 2017 YGS sınavı ise 12 Mart 2017 Pazar günü gerçekleşecek. Bunun öncesinde adayların sınav giriş yerleri açıklanacak ve adaylar sınava girdikten sonra merakla sınav sonuçlarını bekleyecekler.

2017 YGS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

YGS başvurusu yapmak isteyen adaylar öncelikle 60 TL sınav harcını Vakıfbank, Akbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Halkbank ve Ziraat Bankası'ndan yatırmalı. Aynı zamanda ÖSYM’nin resmi web sayfası üzerinden online olarak kredi kartı ile de para yatırma işlemi gerçekleştirilmekte. Daha sonra ise okul tarafından verilen AİS şifresi ile sisteme giriş yaparak başvurunun tamamlanması gerekiyor.

ÖSYM tarafından yapılan son açıklamada sınav ücreti yatırılmazsa başvuruların geçersiz olacağı bilgisi verildi. 

Günün Diğer Haberleri