Sömestr Tatilinde Diş Bakımı

Sömestr tatilinde artan fast food ve gazlı içecek tüketimine karşı aileleri uyaran Diş Hekimi Pertev Kökdemir, çocukalrın tatilde olduğu dönemden faydalanarak diş bakımlarının yapılabileceği bilgisini verdi. Diş Hekimi Pertev Kökdemir konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

EĞİTİM - 2017-01-20 14:47:24

Okulların tatil olmasının çocukların diş kontrolü için bir fırsat haline dönüştürülebileceğini söyleyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, özellikle ders koşuşturması içinde ihmal edilmiş olan tedavilerin bu dönemde gerçekleştirilebileceğini açıkladı. küçük çocukların anne babalarından ayrıldığı ve onların kontrolü olmadan yedikleri şekerli gıdaların okulda dişlerin fırçalanmaması durumunda dişlerin çürümesini hızlandırabileceği bilgisini veren Diş Hekimi Pertev Kökdemir, sömestr tatilinde başlangıç aşamasındaki çürüklerin kolaylıkla tedavi edilebileceğini söyledi.

Sömestr tatilinde artan etkinlikler ve bu etkinlikler sırasında alınan şekerli gıdaların çürümeyi hızlandırdığını açıklayan Diş Hekimi Pertev Kökdemir, bu nedenle tatilde yapılacak diş hekimi ziyaretinin kontrol ve tedavi için iyi olabileceğini kaydetti.

Tatil günlerinde geç yatan ve uykulu olduğu için gece diş fırçalamayı ihmal eden çocukların bu davranışlarıyla dişlerini riske attıklarını belirten Diş Hekimi Pertev Kökdemir, bu nedenle de ebeveynlerin özellikle sömestr tatilinde çocuklarını çok iyi takip etmesi gerektiğini vurguladı. Tatilde çocukalrın hazır yiyecekler yerine sebzeye yönlendirilmesi gerektiğini açıklayan Diş Hekimi Pertev Kökdemir, aynı zamanda çocukların diş fırçalama alışkanlıklarının da düzenlenebileceğini belirtti.

Günün Diğer Haberleri