Ayberk Atilla Aramızdan Ayrıldı

Son olarak Kiralık Aşk dizisinde izlediğimiz Ayberk Atilla’dan üzücü haber geldi. Bir Demet Tiyatro ile hatırlanan kariyeri boyunca birçok dizi, sinema ve tiyatroda rol alan Ayberk Atilla hayata gözlerini yumdu. Ayberk Atilla geçtiğimiz haftalarda mesane kanseri teşhisi ile hastaneye yatmıştı.

KÜLTÜR - SANAT - 2017-01-21 11:41:38

Bir süredir kanser tedavisi gören ve morali yerinde olan Ayberk Atilla kansere yenik düştü. Hayatını kaybeden Ayberk Atilla sevenlerini çok üzerken, ondan geriye son dizisi Kiralık Aşk’ta hayat verdiği karakter kaldı. Ayberk Atilla Twitter’da da trend oldu.

AYBERK ATİLLA KİMDİR?

1946 yılında doğan Ayberk Atilla, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur. 1967 yılında Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nda oyunculuğa başlayan Ayberk Atilla, daha sonra Münir Özkul tiyatrosu, Altan Karındaş tiyatrosu, Devekuşu Kabare ve Tiyatro İstanbul gibi topluluklarda sanat hayatına devam etti. Bir Demet Tiyatro, Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü? Gibi tiyatrolarda rol alan Ayberk Atilla, aynı zamanda Baskül Ailesi gibi sevilen dizilerde de rol almıştır. Ayberk Atilla son olarak Seksenler ve Kiralık Aşk dizileriyle ekranlara gelmiştir. Ayberk Atilla 2013 yılından beri Hadi Öldürsene Canikom isimli oyunda rol almaktaydı. Ayberk Atilla 12 Ocak tarihinde kanser hastalığına yakalandığını açıklamış 21 Ocak tarihinde ise hayata gözlerini yummuştur. 

Günün Diğer Haberleri