Su Yerine Sıcak İçecek İçmek Doğru Değil

Yazın artan su tüketiminin kış aylarında soğuyan havalar ve artan yağışlarla beraber azaldığını açıklayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Deniz Şafak, su tüketiminin önemsenmesi gerektiğinin altını çizdi. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Deniz Şafak su tüketimiyle alakalı önemli bilgiler verdi.

SAĞLIK - 2017-01-26 13:46:17

Kış aylarında vücudun su ihtiyacının azaldığının düşünüldüğünü söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Deniz Şafak, üşüme hissi nedeniyle daha çok sıcak içeceklerin tercih edildiğini, ancak kışın da su ihtiyacının yaz aylarında olduğu gibi devam ettiğinin bilinmesi gerektiğini kaydetti. Aşırı üşüme şikayetlerinin yaşandığı kış aylarında özellikle vücut ısısının dengede tutulması ve metabolizma dengesinin sağlanması için su tüketiminin olması gerektiğini ifade eden Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Deniz Şafak, soğuk havalarda sıcak içecekler yerine su içilmesinin daha doğru olacağı bilgisini verdi.

Sıcak içeceklerin vücudun su ihtiyacını karşıladığının düşünüldüğünü belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Deniz Şafak, sıcak içeceklerin susama ihtiyacını giderebileceğini, ancak idrar söktürücü özelliğe sahip olan bu içeceklerin vücuttan su atımını kolaylaştırdığını belirtti. Sıcak içeceklerin asla suyun yerini tutmadığını belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Deniz Şafak, suyun insan hayatında nefesten sonra gelen en önemli ihtiyaç olduğunu vurguladı.

İnsanların besin almadan haftalarca yaşayabileceklerini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Deniz Şafak, su olmadan insanın ancak birkaç gün dayanabileceğini, ardından öleceğini belirtti. 

Günün Diğer Haberleri