Zayıflayan Bağışıklık Sistemine Süt

Kışın zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirmek için düzenli olarak her gün iki bardak süt içilmesi gerektiğini açıklayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnanç, konuyla alakalı önemli bilgiler vererek vatandaşları uyardı.

SAĞLIK - 2017-01-26 17:17:14

Soğuk havalarla beraber gribal enfeksiyonların görülme sıklığının da çoğaldığını ifade eden Beslenme ve Diyet Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnanç, bu dönemlerde vatandaşların önlem arayışı içine girdiklerini belirtti. Beslenme ve Diyet Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnanç hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirmek için mutlaka her gün süt içilmesi gerektiğini ifade etti. kış aylarında bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucunda üst solunum yolu enfeksiyonlarında artma gözlendiğini açıklayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnanç, süt tüketiminin grip, farenjit ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların önlenmesinde yardımcı olacağı bilgisini verdi.

 Sütün yaşamsal bir sıvı olduğunu dile getiren Beslenme ve Diyet Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnanç, yaşamın her evresinde beslenme konusunda sütün önemli bir yeri olduğunu açıkladı. sütün içeriğinde bulunan 40’tan fazla besin ögesinin savunma sistemini oluşturan hücrelerin iyi çalışmasını sağlayarak enfeksiyonlara karşı vücudu koruduğunu kaydeden Beslenme ve Diyet Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnanç, özellikle çocukalrın ve yaşlıların süt tüketimine önem vermesi gerektiğini belirtti.

 Beslenme ve Diyet Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnanç çocukların gece yatmadan önce içecekleri bir bardak sütün bünyelerine çok yararı olacağını ifade etti.

Günün Diğer Haberleri