Yarıyıl Tatili Çocuklar İçin Değerlendirilmeli

Öğrencilerin derslerinde yeterince başarılı olmamasının bir sebebinin de göz bozukluğu olabileceğini ifade eden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Metin Yıldız, konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

SAĞLIK - 2017-01-27 17:42:22

Her 3 çocuktan birinin uzak veya yakını görme sorunu olduğunu dile getiren Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Metin Yıldız, göz hastalıklarının çocukların derslerdeki başarı durumunu olumsuz etkilediğine değindi. Ailelerin çocukların karnelerindeki zayıf notların sebebinin göz bozukluğu ile alakalı olabileceğine dikkat çekti. Öğrencinin karnesinde zayıf notlar varsa ve daha önce göz muayenesi olmadıysa ailede görme problemleri bulunuyorsa çocuğun mutlaka doktora götürülmesinin şart olduğunu açıklayan Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Metin Yıldız, öğrenme kabiliyetinde herhangi bir sorun olmayan çocuğun göz problemi dolayısı ile derslerinde sıkıntı yaşayabileceğinin altını çizdi.

Çocuğun tahtayı iyi görememesinin okurken satır atlaması ve cümleyi elle takip etmesi gibi durumların göz bozukluğuna işaret ettiğini açıklayan Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Metin Yıldız, çocukların göz probleminin yarıyıl tatilinde tedavi edilebileceğini belirtti. Görme bozukluğu olan ve gözlük kullanan çocukların 6 ayda bir düzenli göz kontrolüne götürülmesi gerektiği bilgisini veren Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Metin Yıldız, çocuk büyüdükçe değişen göz yapısıyla beraber görme bozukluğunun yakından takip edilmesi gerektiğini açıkladı. 

Günün Diğer Haberleri