Diş Eti Hastalıkları Kalp Hastalıklarını Tetikliyor

Diş enfeksiyonlarının veya kistlerinin kalp sağlığı problemlerine neden olabileceğini belirten Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, konuyla alakalı aydınlatıcı bilgiler verdi. Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer diş sağlığına mutlaka dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

SAĞLIK - 2017-01-31 15:14:14

Yapılan araştırmalara göre sağlıksız dişlerin zamanla kalp sağlığını da olumsuz olarak etkilediğini belirten Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, bu nedenle de sağlıklı bir kalp için diş bakımının düzenli olarak yapılması gerektiğine değindi. Olası bir olumsuz durumun erken teşhisi için düzenli aralıklarla diş doktorunu ziyaret etmek gerektiğini vurgulayan Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, diş sağlığını koruyan bireylerin kalp hastalığı riskini de azalttıklarını dile getirdi.

Sağlıksız dişlerin vücuttaki bakterileri de arttırdığını dile getiren Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, yapılan araştırmalar çerçevesinde diş sağlığı yeterli olmayan bireylerin kalp hastalıklarına yakalanma risklerinin yükseldiğinin tespit edildiği bilgisini verdi. dişlere sürekli olarak bakım yapılması gerektiğini açıklayan Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, belirli aralıklarla hekimlerin ziyaret edilmesinin şart olduğunu dile getirdi.

Diş eti hastalığını önleyerek kalp rahatsızlığı riskinin de azaltılacağını belirten Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, buna dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Günün Diğer Haberleri