Kartal Anadolu Adliyesine Polis Baskını

FETÖ soruşturması kapsamında bu sabah yapılan operasyonlarda Kartal Adliyesinde çalışan çok sayıda personel gözaltına alındı.

SİYASET - 2016-09-22 10:15:33

15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin ardından başlayan operasyonlar hız kesmeden devam ederken Kartal Anadolu Adliyesi bu sabaha oldukça hareketli bir şekilde başladı. Daha önce de arama yapılan ve birçok personelin gözaltına alınması ile sonuçlandığını düşünülen adliye binasına polis bu sabah bir baskın daha yaptı.

Çok sayıda polis ekibinin katıldığı operasyonda aralarında katip ve mübaşirlerinde bulunduğu onlarca kişi polis ekiplerince gözaltına alınarak emniyet binalarına götürüldü. Yapılacak sorgularının ardından mahkemeye sevk edilmeleri beklenen çalışanların FETÖ ile bağlantıları tespit edilirse haklarında yasal işlemler de başlamış olacak. Durumları netleşene kadar adliyede yaptıkları görevlerden de uzaklaştırılacak olan çalışanların bugüne kadar bina içerisinde nasıl barındıkları ise gündemin merak edilen sorularının başında geliyor.

Çok sayıda belge ve dökümanı inceleyen polis ekipleri adliye binasında bulunan bilgisayarlara da el koyacaklarını belirttiler. Sıcak saatlerin yaşanmaya devam ettiği Kartal Anadolu Adliye Sarayı'nda daha fazla gözaltının olacağını da tahmin etmek güç değil. Daha önce de birçok adliye binasında arama yapmış olan polis ekipleri edindikleri bilgi ve belgeleri savcılığa sunmuş ve işlemlerin başlamasını sağlamışlardı.

Günün Diğer Haberleri