Meral Akşener'e FETÖ Damgası

MHP seçimlerinde başkan adayı olmayı planlayan ancak darbe girişiminden sonra farklı bir yöne doğru giden Meral Akşener'e cemaat mensubu denildi.

SİYASET - MHP - 2016-09-23 14:19:30

Devlet Bahçeli'nin bir zamanlar en yakınında tuttuğu Meral Akşener ile ilgili oalrak ortaya koyduğu iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Seçim konuşmalarında sürekli olarak yurtta sulh cihanda sulh ifadesini kullanan Akşener'e darbe girişiminden ötürü atıfta bulunan Devlet Bahçeli, bu kadar sözün aynı eksende seyretmesi tesadüf olmaz ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medya hesabı üzerinden Devlet Bahçeli'ye oldukça sert bir cevap veren Meral Akşener ise deyim yerindeyse açtı ağzını yumdu gözünü. Atatürk'ün bir sözünü kullanmasının nasıl yanlış algılandığını anlamadığını belirten Meral Akşener, herkes istediği yere çekebilir bizi bilen biliyor sözlerini kullanmayı da ihmal etmedi. İktidar partisinin içeride ve dışarıda herkesle kavgalı olmasından ötürü bu sözü kullanmayı oldukça sevdiğini de belirten Meral Akşener'e bu yakıştırmayı yapan Devlet Bahçeli ise bu paylaşıma herhangi bir cevap vermedi.

Meral Akşener'in sekreterinin ve yakınlarının FETÖ'den içeri alınması ile başlayan gergin ortamın MHP içerisinde sıcak saatlerin yaşanmasına sebep olduğunu da belirtmek gerekiyor. Parti içinde oluşan huzursuz ortamın artmasında partinin önde gelen isimlerinin bu tartışmalara ön ayak olmasının da olduğu gelen iddialar arasında yer alıyor.

Günün Diğer Haberleri