Berat Albayrak Hacklendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı olan ve aynı zamana Enerji Bakanlığı görevini de yürüten Berat Albayrak'ın mail hesapları hacklendi.

SİYASET - 2016-09-24 12:20:33

Dünya üzerindeki en büyük hack gruplarından biri olarak ön plana çıkan ve varlıklarını Türkiye'de de sürdüren RedHack grubu bu kez Berat Albayrak ile uğraşmaya başladı. Enerji Bakanı olan Berat Albayrak'ın 20 GB'a yakın mail hesabını hackleyen grup kendilerine inanılması için maillerden bazılarını da ortaya çıkardı.

Albayrak'ın sosyal medya hesaplarına mention yolu ile ulaşan hack grubu maillerin çıktılarını aldıklarını ve hesapları iade etmek için bazı şartları olduğunu da sözlerine eklediler. Muhalif solcuların içeri alınmasının ardından böyle bir olaya giriştiklerini açıklayan Red Hack grubu eğer onlar cezaevlerinden çıkmazsa Pazartesi günü bütün mail dökümanlarını kamuoyu ile sosyal medya üzerinden paylaşacaklarını da ifade ettiler. Mail hacklenmesi ile sarsılan Berat Albayrak konu ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yayınlamazken bu durumun doğuracağı sonuçlar ise merakla bekleniyor.

Mail hesaplarına göz diken ve kolay bir şekilde ele geçiren Red Hack grubunun isteklerinin kabul edilip edilmeyeceği henüz bilinmiyor fakat sosyal medyada yer alan bazı kesimlerin mail içeriklerini oldukça merak ettiği de yapılan konuşmalardan rahat bir şekilde anlaşılıyor.

Günün Diğer Haberleri