Son Dakika: Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Gözaltına Alındı

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

GÜNCEL - 2016-11-04 02:10:53

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'daki evinde gözaltına alınarak emniyete götürüldü. HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü terör soruşturması çerçevesinde, daha önce çağrılmasına rağmen ifadeye gitmediği gerekçesiyle Ankara'daki evinde gözaltına alındı.

Gözaltıların aynı saatlerde olması dikkat çekerken ilk duyuru Twitter'dan geldi. Emniyet mensuplarının Selahattin Demirtaş'ın kapısına gitmesiyle Demirtaş resmi hesabından "Diyarbakırda evimde zorla gözaltına alınma kararı ile emniyet yetkilileri kapımdalar" mesajını paylaştı.

Haber ajanslarınında doğruladığı olayda Demirtaş'ın gözaltına alındığı aktarıldı. HDP'nin Terör örgütü PKK ile yakınlığı bilinirken siyasi bir partinin terörü desteklemesi büyük tepkiler çekerek bu kişilerin yargılanması uzun zamandır gündemdeydi.

Selahattin Demirtaş Neden Gözaltına Alındı

Diyarbakır savcılığının yürüttüğü terör soruşturması kapsamında gözaltına alındığı belirtiliyor ancak ifadesi alınmak üzeremi emniyete götürüldü yoksa terörle ilişkisi yasal olarak da kayda mı geçti henüz bilinmiyor. Resmi makamlardan gelen açıklamalarla detayları aktaracağız.

Günün Diğer Haberleri