WhatsApp Engelini Kaldıran Sınırsız VPN (Betternet Kurulumu)

Geçtiğimiz gün gece yarısı HDP’li milletvekillerinin gözaltına alınmasıyla beraber neredeyse kullanılan tüm sosyal medya sitelerine erişim engeli geldi. Saatlerdir devam eden erişim engeli vatandaşları tedirgin ederken, özellikle Whatsapp üzerinden haberleşmek isteyenler bir türlü karşı tarafa mesajlarını iletemiyorlar. Peki, WhatsApp engeli nasıl kaldırılır? Betternet VPN kurulumu nasıl yapılır?

GÜNCEL - 2016-11-04 14:52:55

Facebook, instagram, twitter ve Whatsapp’a gelen erişim engeliyle beraber kimse ne haber alabiliyor ne de sosyal medyayı kullanarak paylaşım yapabiliyor. Ancak VPN programlarıyla bu hesaplardaki erişim engelleri kolaylıkla kaldırılabilmekte. Birçok VPN programı kişiye belirli miktarda kullanım imkanı sunsa da tamamen sınırsız ve ücretsiz olan bir VPN programı bulunmakta.

VPN programları istenen tüm sitelere girme imkanı sağlarken, DNS değiştirme ile amacına ulaşamayan kullanıcılar VPN programlarına yöneldiler.

SOSYAL MEDYADAN ERİŞİM ENGELİNİ KALDIRMA (FACEBOOK, WHATSAPP, TWİTTER, İNSTAGRAM)

Sosyal medya hesapları üzerinden erişim engelini kaldırmak için Betternet VPN uygulamasını kullanmanız yeterli olacaktır. Peki, Betternet nasıl kurulur? Betternet hangi cihazlarda kullanılabilir?

BETTERNET KURULUMU (FREE VPN PROXY)

Google Play ve Apple Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen Betternet VPN programının kurulumu oldukça basittir. Adım adım bu kurulumu anlatmaya çalıştık.

Cep telefonunuzun (Android veya İOS) mağazasını açın ve arama kısmına ‘Betternet’ yazın,

Karşınıza çıkan programı indirin,

Program indikten sonra ‘Bağlan’ seçeneğine tıklayın,

Artık istediğiniz her siteye özgürce girebilirsiniz.

İsterseniz Betternet VPN programını bilgisayarda da kullanabilirsiniz. Bunun için internete giriş yaparak arama kısmına betternet yazmanız ve betternet programının resmi web sitesine girerek istediğiniz platform için indirdikten sonra kurulumunu yapabilirsiniz.

Günün Diğer Haberleri