Donald Trump Hayatı ve Başkanlığa Yükselişi

Dünden itibaren tüm dünyanın soluğunu tutarak izlediği Amerika’da başkanlık yarışı son buldu. Donald Trump ve Hillary Clinton yarışında Donald Trump zirvenin sahibi oldu. Donald Trump’a ilk tebrik rakibi Hillary Clinton’dan geldi.

MAGAZİN - 2016-11-09 11:28:31

Dünyanın merakla beklediği Amerika başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi aday Donald Trump peş peşe eyaletleri kazanarak rakibi Hillary Clinton'ı mağlup etti. 270 delegeyi geçen Donald Trump başkanlık koltuğuna da oturmuş oldu.

KRİTİK EYALETLERİ KAZANDI

Amerika seçimlerinde büyük sürpriz olarak nitelendirilen olayda kritik eyaletler olan Florida, Ohio, Pennsylvania ve Kuzey Carolina Cumhuriyetçi aday Donald Trump tarafından alındı. Salıncak eyaletlerden sadece Virginia'yı kazanan Hillary Clinton büyük darbe aldı. Donald Trump  274 delegeye ulaşırken Hillary Clinton 218 delegede kaldı.

DONALD TRUMP KİMDİR?

1946 yılında doğan Donald Trump, İşletme Bilimnleri eğitimi almıştır. Forbes iş dergisi tarafından hazırlanan Dünyanın En Zengin 400 İnsanı listesinde de yer alan Donald Trump, üniversite eğitimi sırasında babasının emlak ve inşaat firmasında çalışmıştır. Aynı zamanda birçok kitap da yazan Donald Trump’un ağabeyi Fred Jr. alkol ve sigara alışkanlığı yüzünden 1981 yılında ölmüştür.

3 evlilik yapan Donald Trump’un bu evliliklerden 3 kız 2 erkek olmak üzere 5 çocuğu vardır. Donald Trump sırasıyla atlet ve manken olan Ivana Zelníčková, televizyoncu Marla Maples ile tasarımcı ve model olan Melania Knauss ile evlenmiştir. 

Günün Diğer Haberleri