Vücudunda Dövmesi Olan Özel Harekat Polisi Olamıyor!

2 Kasım tarihinde başlayan Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin özel harekat polisi alımı kapsamında gerçekleştirilen başvuruların sonra ermesine az bir zaman kala başvuru yapacak adayların kafasını kurcalayan en büyük sorulardan biri de vücudunda dövmesi olanların başvuru yapıp yapamayacağı sorusu oldu. Dövmesi olan adaylar PÖH başvurusu yapıp yapamayacağını merak ederken, konuyla alakalı yayımlanan yönetmelikte net bilgiler verilmiş.

GÜNCEL - 2016-11-09 12:23:48

Binlerce adayın merakla beklediği PÖH başvuruları sonunda başladı. Her gün binlerce kişinin başvuru yaptığı polis özel harekat alımı için en çok merak edilen sorulardan biri de dövmesi olan bir kimsenin özel harekat polisi olup olamayacağı. Emniyet Teşkilatı tarafından yayımlanan Sağlık Şartları Yönetmeliğinde konuyla alakalı gerekli bilgiler verildi.

DÖVMESİ OLAN ADAYLAR ÖZEL HAREKAT POLİSİ ALIMI İÇİN BAŞVURU YAPABİLİR Mİ?

14 Kasım’da sona erecek olan PÖH başvurularıyla alakalı yapılan açıklamada sınavların yönetmelikler ve kanunlar çerçevesinde yapıldığı bilgisi verildi. Bu nedenle OHAL kapsamındaki KHK ile Emniyet Teşkilatı Kanununda 36 ay yaş şartı değiştirilmiş olsa bile diğer şartlar aynı şekilde devam etmektedir.

10 bin özel harekat polisi alımıyla alakalı yayınlanan yönetmelikte ise konuyla alakalı vücudun neresinde olursa olsun her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamaların öğrenciliğe engel teşkil edeceğinin bilgisini verdi. Diğer yandan yara izi, leke veya yanık izleriyle alakalı detaylı bilgi yine yönetmelikte yayınlandı.

Günün Diğer Haberleri