Hamilelikte Seyahat Etmek

Hamilelikte Seyahat Etmek

Hamile olmanın başlı başına bir yorgunluk olduğunu açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emre Canverenler, bu duruma bir de yolculuk eklendiğinde hamile bayanların kara kara düşünmeye başladığını belirtti. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emre Canverenler hamile bayanların yolculuk yapması ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

KADIN - 2016-11-16 11:46:15

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emre Canverenler hamilelikte yolculuk yapmanın endişelenilecek bir durum olmadığının altını çizerek, kurallar çerçevesinde hamileyken de yolculuk yapılabileceğini anlattı.

Uzun süren yolculuklarda dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emre Canverenler, gebelikte seyahat için en uygun ayın ikinci 3 ay olduğunu açıkladı. aynı zamanda yolculukta mutlaka emniyet kemeri kullanılması gerektiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emre Canverenler, otobüs yolculuğunun hamileler için en az önerilen yolculuk türü olduğun vurguladı.

Otobüs yolculuklarında hareket kısıtlılığı ve molaların seyrek olması nedeniyle uzun otobüs yolculuğunun tercih edilmemesi gerektiğini dile getiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emre Canverenler, uçak yolculuğunun hamileler için en uygun yolculuk türü olduğunu açıkladı. kabin basıncında önemli bir değişiklik olmadığı sürece bebek için bir risk taşımadığını söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emre Canverenler, aynı zamanda seyahat öncesinde mutlaka doktora danışılması gerektiğinin altını çizdi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.