Gebelikte Alınan Fazla Kilo Bebeğin Zekasını Etkiliyor

Gebelikte Alınan Fazla Kilo Bebeğin Zekasını Etkiliyor

Gebelik döneminde alınan fazla kiloların bebeğin zekasında geriliğe neden olduğunu belirten İç hastalıkları uzmanı Dr. Ayça Kaya, gebelikte fazla kilo alımının birçok doğum riskini de beraberinde getirdiğinin altını çizdi. İç hastalıkları uzmanı Dr. Ayça Kaya konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

KADIN - 2016-11-16 11:55:26

İç hastalıkları uzmanı Dr. Ayça Kaya fazla kilo alımının gebelik tansiyonunu tetikleyebileceğini açıklayarak, aynı zamanda erken doğuma da neden olabileceğini söyledi. Fazla kilo alımının şeker hastalığının ortaya çıkmasına da neden olabileceğini belirten İç hastalıkları uzmanı Dr. Ayça Kaya, aynı zamanda doğum sonrasında emzirmeyle alakalı sorunların ortaya çıkabileceğini vurguladı.

Gebelikte fazla kilo alımının bebeğin zekasını da etkileyebileceğini ifade eden İç hastalıkları uzmanı Dr. Ayça Kaya, diğer yandan bu bebeklerin bağışıklık sisteminin de zayıf olduğunun yapılan araştırmalar sonucunda görüldüğünün bilgisini verdi.

İç hastalıkları uzmanı Dr. Ayça Kaya hamilelikte aşırı kilo alımından kaçınmak için dikkat edilesi gerekenleri şu şekilde açıkladı;

Paketli yiyeceklerden kaçının,

Mevsiminde bol bol meyve ve sebze tüketin,

Her öğünde protein değeri yüksek gıdalar tüketmeye özen gösterin,

Eve hazır yemek söylemeyin, kendi yemeklerinizi kendiniz yapın,

Pastane ürünlerinden çok fazla tüketmeyin,

Kızartma tüketmekten kaçının,

Akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yemeyin,

Her gün taze meyve ve sebze tüketin. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.