Hamilelikte Uçuk Sorunu

Hamilelikte Uçuk Sorunu

Hamilelik sürecinde uçuktan korunmak için kişisel temizliğin yanı sıra bağışıklık sisteminin de mutlaka güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş, konuyla alakalı önemli bilgiler verdi.

KADIN - 2016-11-17 14:08:01

Temas yoluyla bulaşabilen uçuğun özellikle hamilelik döneminde olumsuz sonuçlara neden olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş, hamilelik sırasında yaşanan hormonal değişikliklerin yanı sıra bağışıklık sisteminin de zayıflamasıyla beraber uçuğa yakalanma riskinin arttığına dikkat çekti.

Uçuğa neden olan virüsle alakalı da bilgi veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş, bu virüsün temas yoluyla bulaşabildiğini açıkladı. bu nedenle anne adaylarının gebelik sürecinde çok dikkatli olması gerektiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş, bu süreçte bağışıklık sisteminin zayıf düşebileceğini açıkladı. aynı zamanda psikolojik iniş çıkışların da uçuğa yakalanma riskini arttırdığını açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş, tokalaşma ve kişisel eşyaları ortak kullanma gibi durumların da bu riski arttırdığını belirtti.

 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş yetersiz ve sağlıksız beslenmenin de uçuk riskini arttırdığını açıklayarak, kişisel temizliğe mutlaka dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Uçuğun tedavisinde antiviral ilaçlar kullanıldığı bilgisini veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş, ilaçların mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerektiğinin altını çizdi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.