Anne Adayının Depresyonu Bebeğe Geçebiliyor

Anne Adayının Depresyonu Bebeğe Geçebiliyor

Yapılan son araştırmalara göre anne adaylarının deneyimleyeceği depresif bozukluklarından anne karnındaki bebeğin de etkilendiğini açıklayan Uzman Psikolog Özge Genlik, anne adayının duygusal ve fiziksel sağlığının mutlaka bebeği de etkilediğinin altını çizerek, konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

KADIN - 2016-11-17 14:15:55

Doğum öncesinde anne adayının geçmiş travmatik izlerinden arınmasının doğru olacağını açıklayan Uzman Psikolog Özge Genlik, böylelikle kişinin dünyaya daha sağlıklı bir insan getireceğini açıkladı. Anne rahminde bebeklerin her şeyi algıladığını ve bunu bedensel hafızalarına kaydettiklerini açıklayan Uzman Psikolog Özge Genlik tüm travmatik olayların izlerinin de bedensel hafızada kayıtlı kaldığını söyledi.

Yapılan araştırmalara göre anne adayının depresyon sürecinin anne karnındaki bebeği de etkilediğini açıklayan Uzman Psikolog Özge Genlik, bebek dünyaya geldiğinde ve bir birey olduğunda depresif bozukluk deneyimleme ihtimalinin yüksek olduğunun altını çizdi.  

Anne karnında geçirilen 9 aylık sürecin tüm yaşamı şekillendirdiğini açıklayan Uzman Psikolog Özge Genlik, anne rahminin dünyadaki hikayenin başlangıcı olduğunu kaydetti. Bu nedenle meydana gelen her türlü hissiyatın bebeği etkilediğini belirten Uzman Psikolog Özge Genlik, anne adayının doğum süreci boyunca doğum psikologu ile çalışmasının daha sağlıklı bir bireyi dünyaya getirmek için doğru yol olacağı uyarısında bulundu.

Uzman Psikolog Özge Genlik gebelik süresince pozitif düşünmenin de önemli olduğunun altını çizdi. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.