Hamilelikte Eşin Desteği Çok Önemli

Hamilelikte Eşin Desteği Çok Önemli

Hamilelikte birçok değişimi aynı anda yaşayan kadın için bu dönemde sosyal desteğin büyük moral sağladığını açıklayan Psikoterapist aile çift ve evlilik terapisti uzman Psikolog Naciye Tokaç, hamilelik psikolojisini etkileyen durumlarla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

KADIN - 2016-11-17 14:30:17

Hamileliğin hem fizyolojiyi hem de psikolojiyi etkileyen bir süreç olduğunu söyleyen Psikoterapist aile çift ve evlilik terapisti uzman Psikolog Naciye Tokaç, hamileliğin kadın hayatındaki en önemli ve değerli dönem olduğunun altını çizdi. Hamilelik sürecinin sadece kadın tarafından yaşandığı düşünülse de bu süreçte erkeğin de çok önemli olduğunu açıklayan Psikoterapist aile çift ve evlilik terapisti uzman Psikolog Naciye Tokaç, hamilelikte birçok değişim yaşayan kadının destek istediğini açıkladı.

Hamilelikte ilk aylarda mide bulantısı, baş dönmesi ve tansiyon sorunlarının yaşanabileceğini açıklayan Psikoterapist aile çift ve evlilik terapisti uzman Psikolog Naciye Tokaç, aynı zamanda halsizlik ve aşerme gibi durumların da oluşabileceğini belirtti. Hamileliğin sürecine bağlı olan duygusal dalgalanmaların da normal olduğunu söyleyen Psikoterapist aile çift ve evlilik terapisti uzman Psikolog Naciye Tokaç, bu dönemde kadının desteğe ihtiyacı olduğunu, en büyük desteğin ise eşi olduğunun altını çizdi.

Erkeğin kadındaki değişimleri normal karşılamasının zor olduğunu açıklayan Psikoterapist aile çift ve evlilik terapisti uzman Psikolog Naciye Tokaç, yine de anlamaya çalışmasının ve yanında olmasının önemli olduğunun altını çizdi. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.