Gebelikte Dengeli Beslenmek Çok Önemli

Gebelikte Dengeli Beslenmek Çok Önemli

Gebe kadının hamileliği süresince temel gereksinimlerini karşılamak ve karnındaki bebeğin sağlıklı büyümesini sağlamak için sağlıklı beslenmek zorunda olduğunu açıklayan Riskli Gebelikler Uzmanı Prof. Dr. İsmail Özdemir, aynı zamanda emzirme döneminde sütünün enerji ve besin değerlerini karşılamak için de bunun çok önemli olduğunu söyledi.

KADIN - 2016-11-19 14:33:38

Beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzının sadece kişiyi değil, torunlarını bile etkilediğini açıklayan Riskli Gebelikler Uzmanı Prof. Dr. İsmail Özdemir, bu nedenle sadece kişinin kendisi için değil, gelecek nesiller için de bilinçli beslenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Geleneksel beslenme alışkanlıklarımız arasında hamur ve şeker işi ağırlıklı, yağdan zengin beslenmenin ön plana çıktığını ifade eden Riskli Gebelikler Uzmanı Prof. Dr. İsmail Özdemir, bu beslenme alışkanlıklarına hareketsiz yaşam stilinin de eklenmesiyle risklerin daha fazla arttığını söyledi.

Annenin yetersiz beslenmesinin hem gebelik sırasında hem de doğum sonrasında çocuğun zihinsel, sosyal ve fiziksel gelişimine uzun vadeli olumsuz etki yaptığını açıklayan Riskli Gebelikler Uzmanı Prof. Dr. İsmail Özdemir, ülkemizde bölgelere, mevsime ve sosyo ekonomik düzeye göre beslenme durumunun farklılık gösterdiğini dile getirdi. Sağlıklı beslenmenin önemli ayrıntılarından birinin de hareketli yaşam tarzı olduğunu açıklayan Riskli Gebelikler Uzmanı Prof. Dr. İsmail Özdemir, hem sağlıklı beslenmek hem de hareket etmek gerektiğini vurguladı. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.