Hiç Emzirmemiş ve Doğum Yapmamış Kadınlar Risk Altında

Hiç Emzirmemiş ve Doğum Yapmamış Kadınlar Risk Altında

Hiç doğum yapmamış ve emzirmemiş olan kadınların kanser riski altında olduğunu ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Gök, kadınlarda en çok görülen kanser türleri arasında bulunan rahim kanseriyle alakalı bazı açıklamalarda bulundu.

KADIN - 2016-11-23 14:56:05

Kadınlarda en çok görülen dördüncü kanser türü olan rahim kanserinde erken teşhisin çok önemli olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Gök, rahim kanserini erken teşhis edebilme olasılığının yüksek olduğunu açıkladı. Menapoz döneminde olan kadınların herhangi bir kanama yaşadıklarında doktora başvurmaları gerektiğini ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Gök, rahim kanserinin en çok 50 – 60 yaş aralığında görüldüğünün altını çizdi.

Hiç doğum yapmamış ve emzirmemiş olan kadınların hastalığa yakalanma riskinin daha yüksek olduğunu ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Gök, aynı zamanda geç menapoza girenler, diyabeti olanlar ve obezite hastası olanların da risk altında olduğunun bilgisini verdi.

Rahim kanserine yönelik operasyonun geniş alanda yapıldığının altını çizen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Gök, yumurtalık ve yumurtalık tüplerinin çıkarılarak bölgenin temizlendiğini anlattı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Gök rahim kanserinde erken teşhisin yüz güldürücü sonuçlar almaya neden olduğunu belirtti.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.