Hamilelikte Besin Zehirlenmesi Durumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelikte Besin Zehirlenmesi Durumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelikte yaşanan zehirlenmelere karşı uyarılarda bulunan Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, besin zehirlenmelerine neden olan bakteri ve toksinlerin bebekte sorun oluşturmayacağı bilgisini vererek, annenin sağlık durumunun önemli olduğunun altını çizdi. Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

KADIN - 2016-11-24 13:56:42

Anne adayında besin zehirlenmesi sonrasında aşırı sıvı kaybı ve yüksek ateş olmadıkça bebeğin bu durumdan etkilenmeyeceğini ifade eden Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, tedavide amacın kaybedilenlerin yerine koyulması olduğunu dile getirdi. Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay gebelikte besin zehirlenmeleri sonrasında bulantı oluşacağını ve ağız yoluyla beslenilemeyeceğini söyleyerek, damar yolu ile kaybedilen değerlerin normale getirildiğini açıkladı.

Annenin genel durumunun düzelmesinin ardından ağızdan beslenmeye başlayabileceğini ifade eden Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, bu aşamanın ardından diyetteki besin ögelerine de dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı. Anneye bol sıvı verilmesi ve tuz eklenmesi gerektiğini söyleyen Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, hamile bir kadın zehirlendiğinde ilk müdahalenin nasıl olması gerektiğine dair önemli açıklamalar yaptı.

Söz konusu şüpheli besinin tüketilmeyerek en yakın hastaneye başvurulması gerektiğini açıklayan Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, olayın yaşanmaması için mutlaka hijyen kurallarına uyulması gerektiğini açıkladı.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.