Hamilelikte Yoga Kıymetlidir

Hamilelikte Yoga Kıymetlidir

Hamile bayanların yoga yapmalarını isteyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Aslı Alay, yoganın amacının hem ruhu hem de fiziği hedef aldığını ifade etti. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Aslı Alay hamilelikte yoga yapmak ile alakalı önemli bilgiler verdi.

KADIN - 2016-11-24 15:48:22

Beden, bilinç ve zihin arasındaki iletişimi sağlamanın zor gibi göründüğünü, ancak başarmanın mümkün olduğunu dile getiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Aslı Alay, yoganın bedeni hastalıklara karşı koruduğunu ve zinde tuttuğunu açıkladı. Ruhu gevşeten yoganın farklı olarak esneme, nefes alma ve çeşitli durumlarla bedendeki boyun, göğüs ve omurga gibi kaslarda kan dolaşımını arttırdığını ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Aslı Alay, aynı zamanda stresi de azalttığını açıkladı.

Gebelikte yogayı 12. hafta ve sonrasında risk faktörü taşımayan kadınlara önerdiklerini açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Aslı Alay, bu egzersizlerde dikkat edilmesi gerekenin kadındaki stresi azaltmak, kasları güçlendirmek ve kilo kontrolünü sağlamak olduğunu açıkladı. Yoganın hamile anne adaylarına tavsiye edilmesinin nedeninin hamileliği keyifli, stressiz ve rahat bir şekilde geçirmek olduğunu açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Aslı Alay, sağlıklı bir bebeğin sağlıklı bir anne anlamına geldiğini sözlerine ekledi. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.