Dünyanın en büyük Noel Takvimi çarşamba günü açılıyor

Dünyanın en büyük Noel Takvimi çarşamba günü açılıyor

Almya’nın Offenburg kentinin Gengenbach kasabasında, 20. Yıl dönümünü kutlayan dünyan en büyük Noel takvimi, 30 Kasım Çarşamba günü pencerelerini ışıklandırmaya başlayacak.

DÜNYA - 2016-11-28 22:49:51

Gegennach Belediye binasının dış cephesinde yer alan 24 pencereli Noel Takvimi, her yıl değişik sanatsal etkinliklerle dekore ediliyor.

On binlerce ziyaretçiyi kasabaya çeken dünyanın en büyük Noel Takvimi, bu yıl 59 yaşında yaşamını yitiren Amerikalı reklam grafikçisi Andy Warhol’un eserleriyle dekore edildi.

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ve eşi Daniela Schadt da, 3 yıl önce dünyanın en büyük Noel takvimini ziyaret edenler arasında yer almıştı.

Noel Takvimi ile birlikte belediye binasının önüne açılan Noel Pazarı da büyük ilgi görüyor.

Noel takvimi 30 Kasım itibaren 23 Aralık tarihine kadar her gün bir penceresi törenle ışıklandırıcak.

(DHA)
Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.