Dolarda Yükseliş Bitti mi?

Dolarda Yükseliş Bitti mi?

TCMB'nin politika faizi ve faiz koridorunun üst bandında yaptığı faiz artırımları sonrası Dolar 3.37 altına doğru bir gevşeme yapsa da beklediğimiz gibi yaşanan bu geri çekilme kalıcı olmadı ve kur kararların ardından yeni rekorlara imza attı. Ancak gelen kar alımları ve Dolar endeksindeki geri çekilmenin etkisiyle kurda hafta başından beri bir miktar rahatlama görüyoruz.

EKONOMİ - 2016-12-07 11:29:09

 

Dolar ‘da 3.47’lerden başlayan düşüşler 3.4050 bölgesine kadar devam etse de burası bir türlü kırılabilmiş değil ve buralar önemli destek konumunda. 3.40 desteğinin altına inilmesiyle 3.38 ve buranın altında 3.35 bölgelerinden düşüşlere tepki gelebilir.

Kurda yükselişlerin yeniden hız kazanmasıyla ise 3.45 ve 3.47 bölgelerinin önemli dirençler olarak not edilebilir. Bu hafta Forex piyasaları ABD’den açıklanacak olan ISM imalat PMI ve tarım dışı istihdam verilerine kitlenecek. Bu verilerde iyileşme yaşanmasıyla Dolar/TL’de yükselişlerin hız kazanması beklenebilir.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.