Rahim Ağzı Kanserinde Erken Tanıda Tedavi Mümkün

Rahim Ağzı Kanserinde Erken Tanıda Tedavi Mümkün

Dünyada her iki dakikada bir kadının rahim ağzı kanseri yüzünden hayatını kaybettiği bilgisini veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nazmiye Şentürk, rahim ağzı kanseri ile alakalı açıklamalarda bulundu.

KADIN - 2016-12-17 11:29:41

Kanser tarama yöntemleri ile alakalı da açıklamalarda bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nazmiye Şentürk, rahim ağzı kanserinin diğer kanser türlerine göre teşhis edilmesinin daha kolay olduğunu ifade etti. rahin ağzı kanserinin uzun yollar boyunca gelişmesi nedeniyle tehlikeli boyuta gelmeden yakalama şansının olduğuna değinen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nazmiye Şentürk, rahim ağzı kanserinin en sık karşılaşılan jinekolojik kanserlerin başında olduğunu kaydetti.

Rahim ağzı kanserinin teşhisi ve tedavisi için öncelikli olanın erken tanı olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nazmiye Şentürk, düzenli olarak yapılması gereken tarama testleri sayesinde kanser öncüsü durumların erken tespit edilebildiğinin altını çizdi.

Etkin yapılan tarama programlarıyla rahim ağzı kanserinin erken aşamada yakalanmasıyla tedavinin mümkün olduğunu açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nazmiye Şentürk, geç evrede fark edilen rahim kanserinde tedavi edilme oranının çok düşük olduğunu belirtti. Bu nedenle 18 yaş üstü bütün evli bayanların her yıl tarama yaptırması gerektiğini açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nazmiye Şentürk, bayanların dikkatli olması gerektiğini kaydetti.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.