2017 YGS Başvuru ve YGS Sınav Tarihi

2017 YGS Başvuru ve YGS Sınav Tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayınlanan iş takvimine göre YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) başvuruları için az bir zaman kaldı. YGS başvurularıyla alakalı merak edilenler bulunuyor. Bu sene ilk defa YGS sınavına girecek olan öğrenciler için farklı bir heyecan başlayacak.

EĞİTİM - 2017-01-02 13:32:26

2017 YGS başvurularının başlamasına az bir zaman kaldı. Üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken ilk sınav olan YGS’nin ardından barajı geçen öğrenciler isterlerse LYS sınavına girebilecekler.

2017 YGS BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

ÖSYM YGS başvurularının 4 – 18 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. Başvuru yapmak isteyen adayların AİS (Aday İşlemleri Sistemi) üzerinden başvurularını yapmaları gerekiyor. AİS sistemine girmek için adayların ÖSYM şifrelerinin olması gerekmekte.

12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan YGS sınavının sonuçlarının ise 28 Mart 2017 tarihinde açıklanması bekleniyor.

YGS BAŞVURU ÜCRETİ

YGS başvuru ücretine dair herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak adaylar ücretleri isterlerse belirlenen bankalara ya da ÖSYM’nin resmi web sitesinde bulunan Ödemeler kısmından online olarak yapabilecekler. Başvuru ücretini yatıran adaylar AİS üzerinden başvurularını tamamlayacaklar.

ÖSYM’DEN KAMU SPOTU

ÖSYM YGS sınavı için hazırladığı kamu spotunda dikkat edilmesi gerekenlerle alakalı bilgi verdi. YGS başvurularının online olarak yapılabildiği gibi ÖSYM başvuru merkezlerinden veya ÖSYM sınav koordinatörlüklerinden de yapılabileceğini ifade edildi. 

 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.