Zamansız Kanamaya Dikkat

Zamansız Kanamaya Dikkat

Rahim ve yumurtalık kanserinin kadınları tehdit ettiğini açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Köse, kasık ağrısına ve zamansız kanamaya dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Köse konuyla alakalı önemli bilgiler verdi.

KADIN - 2017-01-03 17:38:32

Dünyada meme kanserinden sonra ikinci ülkemizde ise sekizinci kanser türü olan rahim ağzı kanserinin erken dönemde çok az belirti verdiğine değinen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Köse, bunların ilişkiden sonra kanama, adet dışı kanama ve bol akıntı şeklinde olabildiğini açıkladı. İlk aşamalarda yoğunlaşmış akıntı, kasık ağrısı ve bacağa vuran ağrı ile kendini gösterdiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Köse, kadın genital kanserlerinin en sık görüleninin rahim ve rahim ağzı kanseri olduğunun altını çizdi.

Nedeni en iyi bilinen kadın kanserinin rahim ağzı kanseri olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Köse, bu kanserin en temel nedeninin HPV virüsü olduğunu açıkladı. rahim ağzı kanserinin önlenebilir bir kanser olduğunu ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Köse, düzenli kontrollerle kanser olmadan tedavi imkanı olduğunu açıkladı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Köse en iyi ilacın ise emzirmek olduğuna dikkat çekti. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.