Bugün 7 İlde Eğitime Kar Engeli

Bugün 7 İlde Eğitime Kar Engeli

Cuma gününden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle bugün birçok ilde okullar tatil edildi. Meteoroloji tarafından verilen bilgilere göre hava sıcaklığı bugünden itibaren artmaya başlayacak. Ancak yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapalı olduğu için İstanbul da dahil olmak üzere bugün birçok ilde okullarda eğitime ara verildi.

EĞİTİM - 2017-01-10 09:25:15

Birkaç gündür etkisini arttırarak yağan kar eğitime de engel oldu. Diğer yandan trafikte araçlar da zor durumda kalmakta. İşte 10 Ocak Salı günü okulların tatil olduğu iller;

EDİRNE

Edirne Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada eğitime bir gün ara verildiği söylendi. Aynı zamanda kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile vatandaşlar da idari izinli sayılacak.

KIRKLARELİ

Kırklareli Valiliği tarafından yapılan açıklamada Kırklareli merkez ve ilçelerinde 10 Ocak Salı günü okulların tatil olduğu belirtildi.

TEKİRDAĞ

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Tekirdağ’da ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Aynı zamanda engelli ve hamile kamu görevlilerinin de idari izinli sayılacakları söylendi.

ÇANAKKALE

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı açıklamada ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir günlük ara verildiği duyuruldu.

YALOVA

Yalova Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle 10 Ocak Salı günü okulların tatil edildiği bilgisini paylaştı.

BALIKESİR

Balıkesir ilinde Bandırma ve Gönen ilçelerinde eğitime bir günlük ara verildi. Hamile ve engelli kamu çalışanları da bugün idari izinli sayılacak.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.