30 Bin Öğretmen Ataması 2017 Şubat

30 Bin Öğretmen Ataması 2017 Şubat

Binlerce öğretmen adayı 2017 Şubat ataması için bir hareket beklemekte. 30 bin öğretmen ataması 2017 Şubat ayında olması beklenirken hükümet tarafından yapılan açıklamanın ardından öğretmen adayları atamanın hangi alanlara yapılacağı ve şartlarını büyük bir merakla bekliyor.

EĞİTİM - 2017-01-10 10:59:17

Milli Eğitim Bakanlığı Şubat ayında atama bekleyen binlerce öğretmen adayına müjdeyi verdi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamuda binlerce öğretmen açığa alınmıştı. Açığa alınan öğretmenlerin yerini doldurmak amacıyla ise 30 bin öğretmen ataması yapılacak. İddialara göre kadro dağılımında büyük çoğunluk okul öncesi ve yabancı dile verilecek.

Hükümet 2017 yılında 30 bin öğretmen atamasının yapılacağını duyurmuş, bu duyuru öğretmen adaylarının umutlanmasına neden olmuştu. Buna göre atamalar ihtiyaç dahilinde iki seferde veya tek seferde yapılacak. Eğer tek seferde yapılırsa Şubat ayında 30 bin öğretmen atanacak.

Öğretmen atamalarında süreç ilk kez geçtiğimiz yıl Eylül ayında uygulanan şekilde olacak. Buna göre mülakat ve sözleşmeli alım olacak. atama isteyen öğretmenler KPSS puan sıralamasına göre başvuracak. Başvurusu kabul edilen öğretmen adayları belirlenen illerde kurulan komisyonların karşısında mülakattan geçecek. Atanma isteği olan adaylar en fazla 20 tercih yapabilecekken, yapılacak olan tercihlerde adayların tercih dışı atanmayı kabul edip etmedikleri de sorulacak.

30 bin öğretmen ataması döneminde okul öncesi öğretmenlik ve yabancı dil alanlarının ardından en çok atama yapılması beklenen alanların sınıf öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi, ilköğretim matematik, özel eğitim bölümleri olması bekleniyor.

Sende Yorumla...

NECİP FAZIL

450 bin Atama Bekleyen Öğretmen olması Rahmetli Erbakan’ın açıkladığı 7 Maddelik Haim Naum Doktrini’nin ilk 3 maddesini akla getiriyor: 1 – Türkiye’de işsizliği arttıracaksınız 2 – İnsanları aç bırakacaksınız 3 – Borca esir edeceksiniz İnşallah Erbakan Hoca da biz de yanılıyoruzdur. 1 yıl önce
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.