Göz İltihapları Kış Aylarını Seviyor

Göz İltihapları Kış Aylarını Seviyor

Göz iltihaplarına virüs ya da bakteri kaynaklı enfeksiyonlar nedeniyle kış aylarında sık rastlandığını açıklayan Op. Dr. Nail Sönmez, konuyla alakalı önemli bilgiler verdi.

SAĞLIK - 2017-01-11 18:09:32

Soğuk algınlığı, grip ve bademcik iltihabı gibi hastalıklarla solunum yollarını etkileyen zararlı mikropların gözlere de bulaşabildiğini açıklayan Op. Dr. Nail Sönmez, bu nedenle de enfeksiyona neden olabildiğini ifade etti. kış mevsiminde göz sağlığını korumanın çok önemli olduğunu söyleyen Op. Dr. Nail Sönmez, dikkat edilmesi gereken noktalarla ilişkin bilgi verdi.

Kış aylarında dönem dönem herkesin grip gibi hastalıklarla mücadele ettiğini ifade eden Op. Dr. Nail Sönmez, birçok şikayetin temelinde virüsler olduğunu açıklayarak bunların solunum yollarının yanı sıra göz sağlığını da tehdit ettiğini belirtti. Göz iltihaplarına virüs ya da bakteri kaynaklı enfeksiyonların neden olduğunu açıklayan Op. Dr. Nail Sönmez, bu enfeksiyonlara kış aylarında sık rastlanıldığını dile getirdi. Göz iltihaplarının en sevdiği mevsimin kış olduğunu açıklayan Op. Dr. Nail Sönmez, göz iltihaplarının alerjik ve kimyasal nedenlerle de oluşabileceğine dikkat çekti.

Kış aylarında hava kirliliği, ev tozu akarları ve küf mantarlarına karşı alerjisi olanların soğuk nedeniyle kapalı ortamlarda daha sık vakit geçirmelerinin alerjiyi tetikleyebileceğini söyleyen Op. Dr. Nail Sönmez, göz iltihaplarının oluşmasının diğer nedeninin ise göz kuruluğu olduğunu belirtti.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.