Süper Gıdalarla Hastalıklara Karşı Koyun

Süper Gıdalarla Hastalıklara Karşı Koyun

Kış hastalıklarından korunmanın yolunun kemik suyu çorba, balık, kakao, zencefil ve kefir tüketmekten geçtiğini açıklayan Dr. Eylem Ezgi Fadıloğlu, bu gıdaların süper gıdalar olduğunu söyleyerek soğuk kış günlerinde bu gıdaların tüketilmesinin birçok yararı olduğunun altını çizdi. Dr. Eylem Ezgi Fadıloğlu bu gıdalarla alakalı önemli bilgiler verdi.

SAĞLIK - 2017-01-12 10:41:06

Omego 3 yağ asitleri içermesi nedeniyle balığın birçok yararı olduğunu söyleyen Dr. Eylem Ezgi Fadıloğlu, özellikle insülin direnci ve obezite üzerinde çok etkili olduğunu açıkladı. Balığın haftada 3 – 4 kez tüketilmesi gerektiğini belirten Dr. Eylem Ezgi Fadıloğlu, ancak yağda kızartılarak değil buğulama veya ızgara yöntemiyle tüketilmesi gerektiğinin altını çizdi. Aynı zamanda diğer omega 3 kaynağı yumurtanın da her gün tüketilmesi gerektiğini kaydeden Dr. Eylem Ezgi Fadıloğlu, soğuk algınlığının vücut direncinin düşmesiyle kendini gösterdiğini ifade ederek buna karşın ne tüketilebileceğini açıkladı.

Soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve halsizliğe karşı evde yapılabilecek en etkili çorbalardan birinin kemik suyu çorbası olduğunu belirten Dr. Eylem Ezgi Fadıloğlu, çorbaya karabiber, zencefil ve acı biber eklenerek zenginleştirilebileceğini söyledi. Dr. Eylem Ezgi Fadıloğlu kemik suyunun hastalıklara karşı vücudu koruduğunu belirterek, bağırsak geçirgenliğini azalttığını ve saçı beslediğini dile getirdi.

Hastalıklardan korunmak için meyvenin suyunun değil kendisinin tüketilmesi gerektiğini belirten Dr. Eylem Ezgi Fadıloğlu, özellikle nar, yaban mersini ve böğürtlen gibi meyvelerin tercih edilmesinin yararlı olacağını ifade etti.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.