Gribe Bol Sıvı Alımı İle Savaş Açın

Gribe Bol Sıvı Alımı İle Savaş Açın

Kar yağışının yurdu etkilediği kış mevsiminde soğuk algınlığı ve benzer hastalıklara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten KBB Uzmanı Op. Dr. Fırat Demirtaşoğlu, antibiyotiklerin grip tedavisinde etkisi olmadığını belirterek en iyi tedavinin bol sıvı alımı olduğunun altını çizdi. KBB Uzmanı Op. Dr. Fırat Demirtaşoğlu grip ile alakalı bilinmesi gerekenleri anlattı.

SAĞLIK - 2017-01-12 10:48:40

Soğuk havalarla beraber kış hastalıklarında da artış olduğunun altını çizen KBB Uzmanı Op. Dr. Fırat Demirtaşoğlu, grip gibi hastalıklara karşı bilinçsiz antibiyotik kullanımının doğru olmadığını söyledi. KBB Uzmanı Op. Dr. Fırat Demirtaşoğlu gribe karşı en iyi tedavi yöntemlerinden bahsetti. Grip hastalığının toplumda salgına neden olduğu bilgisini paylaşan KBB Uzmanı Op. Dr. Fırat Demirtaşoğlu, gribi direkt olarak tedavi edecek hiçbir ilacın olmadığını açıkladı.

Gribal enfeksiyonlara yakalanan hastaların hastalığın geçmesi için antibiyotik kullandığına değinen KBB Uzmanı Op. Dr. Fırat Demirtaşoğlu, antibiyotiğin grip tedavisinde hiçbir etkisi olmadığını belirtti. Hastaların kendi kafalarına göre ilaç kullanmasının grip tedavisinde yapılacak en büyük yanlış olduğunu açıklayan KBB Uzmanı Op. Dr. Fırat Demirtaşoğlu, hibir hastanın doktor kontrolü olmadan ilaç kullanmaması gerektiğini vurguladı.

Hastalıktan korunmak için ilaç tedavisi yerine sıvı alımının arttırılması gerektiğini belirten KBB Uzmanı Op. Dr. Fırat Demirtaşoğlu, aynı zamanda istirahatin de şart olduğunun altını çizdi. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.