Kış Hamileleri AVM’lerden Uzak Durmalı

Kış Hamileleri AVM’lerden Uzak Durmalı

Kış aylarında anne adaylarının kendilerini gripten korumalarının şart olduğunu söyleyen Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, kış hamilelerine bazı önerilerde bulundu.

KADIN - 2017-01-12 16:41:50

Kış aylarında hamile olmanın daha fazla özen gerektirdiğinin altını çizen Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, havanın soğuk olması ve grip gibi bulaşıcı hastalıkların anne adayının eve kapanmasına neden olabildiğini açıkladı. Aynı zamanda işe giden hamile bayanların da toplu taşıma ve açık ofis ortamlarında daha dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizen Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, kış hamilelerinin neler yapması gerektiğiyle alakalı açıklama yaptı.

Kışın metabolizmanın yavaşladığını belirten Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, karbonhidrat tüketiminin arttığını dile getirdi. Bu nedenle anne adaylarının gereğinden fazla kilo almamak için karbonhidrat alımını azaltması gerektiğini söyleyen Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, özellikle kalsiyumun beslenmede bulunması gerektiğini açıkladı. gebelikte mutlaka balık tüketilmesinin şart olduğunu kaydeden Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, kış hamilelerinin haftada 1 kez balık tüketmesi gerektiği bilgisini verdi.

Alışveriş merkezleri gibi kapalı alanlarda çok uzun süre kalınmaması gerektiğini ifade eden Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, bu alanlarda grip olmanın mümkün olduğunu bu nedenle daha çok açık alanların tercih edilmesi gerektiğini ifade etti.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.