e-Okul Karne Notlarını Öğrenme İşlemi (Takdir Teşekkür Hesaplama)

e-Okul Karne Notlarını Öğrenme İşlemi (Takdir Teşekkür Hesaplama)

Cuma günü ilk dönem karnelerini alacak olan öğrenciler ve veliler karne notlarını büyük bir merakla bekliyorlar. Ama e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde artık karne almadan önce de karne notları öğrenilebiliyor. böylelikle öğrenciler Takdir ya da Teşekkür alıp alamadıklarını da görmüş oluyorlar.

EĞİTİM - 2017-01-12 17:53:12

Cuma günü öncesinde karne notlarını öğrenmek isteyen veliler ve öğrenciler e-Okul VBS’ye akın ettiler. Karne notlarının erişime açılmasıyla beraber öğrenciler hem notlarını görebiliyor hem de takdir veya teşekkür alıp alamayacaklarını hesaplamaya çalışıyorlar.

e-Okul karne notlarını bilgisayarınızdan öğrenmek istiyorsanız ‘e-okul.meb.gov.tr’ web sitesine öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve okul numarası ile giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında 2016-2017 eğitim öğretim yılı birinci dönem karne notlarını görebilirsiniz.

E-OKUL MOBİL UYGULAMASIYLA KARNE NOTLARINI SORGULA!

Eğer telefonunuzdan karne notlarını öğrenecekseniz tek yapmanız gereken e-Okul VBS uygulamasını indirmek. Sonrasında yine aynı şekilde sizden istenen bilgileri girerek ilk dönem karne notlarını görebilirsiniz.

E-OKUL SİSTEMİ NEDİR?

e-Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin, velilerin ve okul yönetiminin öğrencilerle alakalı tüm işlemleri tek bir sayfa üzerinden görmelerini sağlayan yararlı bir hizmettir. Uzun zamandır hayatımızda olan e-Okul VBS sürekli yenilenmiş ve daha işlevsel bir hale gelmiştir. Özellikle öğrencilerin sınav notları ve devamsızlık durumunun gözlemlenebildiği e-Okul sisteminde bunun dışında pek çok işlem de gerçekleştirilmektedir. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.