2017 YGS Puan Türleri ve Ders Ağırlıkları

2017 YGS Puan Türleri ve Ders Ağırlıkları

12 Mart 2017 Pazar günü gerçekleşecek olan YGS sınavının ardından LYS sınavına girmeden tercih yapacak olan adayların hangi YGS puan türünün hangi bölümler için gerekli olduğunu bilmesi gerekiyor. Sınavda ter dökecek olan öğrenciler sınavın ardından da iyi bir gelecek için atacakları ilk adım için iyi düşünmeliler.

EĞİTİM - 2017-01-13 17:18:58

YGS PUAN TÜRLERİ NE ANLAMA GELİYOR?

ÖSYS tarafından YGS sınav sonuçları açıklandığı zaman, sistemden puanlarına bakan öğrenciler YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 şeklinde farklı puanlar görürler. Bu puan türlerinin üniversite tercihlerinde önemli bir yeri bulunmaktadır.

YGS’de her puan türü farklı testlerin dağılımlarına göre hesaplanmaktadır ve her puan türü farklı bölümlerin taban puanlarıyla karşılaştırılmaktadır. Örneğin, Aşçılık bölümünde okumak isteyen öğrencilerin YGS-4 puanına dikkat etmeleri gerekmektedir.

YGS PUAN TÜRLERİNE GÖRE DERS AĞIRLIKLARI

İşte YGS puan türlerine göre ders ağırlıkları (en çoktan aza göre);

YGS-1; Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe ve Sosyal Bilimler

YGS-2; Fen Bilimleri, Temel Matematik, Türkçe ve Sosyal Bilimler

YGS-3; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri 

YGS-4; Sosyal Bilimler, Türkçe, Temel Matematik ve Fen Bilimleri

YGS-5; Türkçe, Temel Matematik, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri

YGS-6; Temel Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.