Gebelikte Tarama Testlere Dikkat

Gebelikte Tarama Testlere Dikkat

Gebelik döneminde yapılan tarama testlerinin anne ve bebek için çok büyük önemi olduğunu dile getiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gerçek Aydın, bu önemli testlerin zamanında yapılmasının şart olduğu bilgisini verdi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gerçek Aydın hamilelikte yapılması gereken tarama testleriyle alakalı bilgi verdi.

KADIN - 2017-01-25 17:39:05

Gebelik süresince annenin ve bebeğin durumunun sağlıklı takip edilebilmesi için yapılması gereken bazı testler olduğunu vurgulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gerçek Aydın, bunların herhangi bir zamanda değil gerekli olduğu zamanda yapılması gerektiğini ifade etti. gebelik başından itibaren düzenli takipte olmanın önemli olduğu bilgisini veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gerçek Aydın, gebelik saptandığı anda anne adayının kan ve idrar tahlillerinin yapılması gerektiğini açıkladı.

Gebelik süresince kadın sağlığını etkileyebilecek problemlerin olup olmadığının incelenmesi gerektiğini açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gerçek Aydın, aynı zamanda bebekte gelişimsel problemlere neden olabilecek bazı virüs ve parazitik enfeksiyonların da araştırılması gerektiğini altını çizdi. Anne bebek arasında Rh kan grubu uyumsuzluk taramasının da yapılması gerektiğini açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gerçek Aydın¸ bunun anne ve bebeğin sağlığı için çok önemli olduğunu belirtti. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gerçek Aydın gebelikte düzenli muayenenin de şart olduğunu söyledi. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.