Sağlık Dostu Yeşil Sebzeler

Sağlık Dostu Yeşil Sebzeler

Kış mevsiminin gözdesi olan yeşil sebzelere sofralarda yer açmanın çok önemli olduğunu açıklayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Gülünay, yeşil sebzelerin kanserden korumasının yanı sıra hafızayı güçlendirerek böbrek, karaciğer ve idrar yollarını temizlediği bilgisini verdi. Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Gülünay konuyla alakalı önemli açıklamalar yaptı.

SAĞLIK - 2017-01-26 09:37:13

Sağlıklı bir hayatın sırrının yeşil yapraklı sebze tüketmekten geçtiğini ifade eden Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Gülünay, bu sebzelerin vitamin ve mineral bakımından zengin olmasının yanı sıra lif, folik asit ve klorofil gibi mikro besin maddesi içerdiği bilgisini verdi. Yeşil yapraklı sebzelerin düzenli bir beslenme programının olmazsa olmazı olduğunu açıklayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Gülünay, A, C ve K vitaminlerinden zengin olan rokanın bağışıklığın kuvvetlenmesi, göz ve kemik sağlığının korunması gibi durumlarda etkili olduğunu söyledi.

Pırasanın doğal antibiyotik olduğuna dikkat çeken Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Gülünay, aynı zamanda kemik sağlığını koruduğunu, mide ve bağırsak hastalıklarına iyi geldiğini açıkladı. Hemoroidi olanların pırasa tüketmesi uyarısında bulunan Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Gülünay, kabızlığı önlediğini belirtti.

Enginarın karaciğer dostu olduğunun altını çizen Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Gülünay, aynı zamanda safra kesesi ve böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcı olduğunu ifade etti. enginarın kanı zehirli maddelerden temizlediğini açıklayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Gülünay, aynı zamanda şeker hastalarının kan şekerinin düzenlenmesinde de etkili olduğu bilgisini verdi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.