Öfke Duygusunu Kontrol Etmek

Öfke Duygusunu Kontrol Etmek

İnsanın öfke duygusuyla beraber doğduğu bilgisini veren Uzman Psikolog Naciye Tokaç, öfke duygusunun hem kişinin kendisine hem de çevresindeki bireylere zarar verdiğini ifade etti. Uzman Psikolog Naciye Tokaç öfke duygusu ile alakalı önemli bilgiler verdi.

SAĞLIK - 2017-01-26 15:05:33

Öfkenin çok hafif bir rahatsızlıktan yoğun bir hiddete kadar değişen yoğunluklarda yaşanabildiğini ifade eden Uzman Psikolog Naciye Tokaç, öfkenin çeşitli durumlarda hoşnutsuzluğu gösteren bir ileti olabileceğinin altını çizdi. Kişinin engellemeyle karşı karşıya kalması, saldırıya uğraması ve yoksun bırakılmasının öfke duygusunu ortaya çıkarabileceğini söyleyen Uzman Psikolog Naciye Tokaç, öfke duygusunun olağan bir şekilde ifade edilmesinde normal karşılanabileceğini açıkladı.

Öfkenin kişinin kendisine veya etrafındakilere zarar verecek şekilde ortaya koyulmasının yanlış olduğunu söyleyen Uzman Psikolog Naciye Tokaç, bunun zararlı hale dönüşebileceğini dile getirdi.öfke dürtüsünün kontrol edilmemesinin zarar verici davranışların sergilenmesine enden olabileceğini söyleyen Uzman Psikolog Naciye Tokaç, aynı zamanda öfkeyle beraber yapılanlardan pişmanlığın da duyulabileceğini belirtti.

İnsanların öfke duygusuyla doğduklarının altını çizen Uzman Psikolog Naciye Tokaç, bebeklerin bile öfkelendiğini, istekleri karşılanmadığı zaman huzursuzluklarını ağlayarak dile getirmeye çalıştıklarını vurguladı. İnsanların öfke kontrolünü öğrenmesi gerektiğinin altını çizen Uzman Psikolog Naciye Tokaç, öfke duygusunun kişinin strese girmesine, aynı zamanda çevresindeki insanların da zarar görmesine neden olduğunu ifade etti.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.