Sporda İlk Gün Yapılan Hatalar

Sporda İlk Gün Yapılan Hatalar

İnsanların spora başladıklarında yaptıkları hatalarla alakalı bilgi veren Vücut geliştirme ve fitness antrenörü Okan Faydacı, çoğu zaman kişilerin kaslı vücut yapmak için hemen kapasiteleri dışında olan ağırlıkların altına girdiklerini ifade etti. Vücut geliştirme ve fitness antrenörü Okan Faydacı konuyla alakalı önemli bilgiler verdi.

SAĞLIK - 2017-01-26 15:12:19

İnsanların daha güzel bir vücuda sahip olmak için kendi imkanları doğrultusunda veya spor salonlarına giderek vücutlarını şekillendirdiklerini belirten Vücut geliştirme ve fitness antrenörü Okan Faydacı, ancak bir hevesle spora başlayan kişilerin vücut ölçülerini, kapasitelerini ve uzman kişiden yardım almadan yaptıkları hareketlerle bedende kalıcı hasarlar bırakabildikleri bilgisini verdi. Vücut geliştirme ve fitness antrenörü Okan Faydacı ilk gün yapılan antrenmanlarda bilinçsizce ağırlıkların altına girmek isteyenlerde kas yırtılmalarının görülebileceğini belirtti.

Sporda ilk günde yapılan yanlışlarla alakalı bilgi veren Vücut geliştirme ve fitness antrenörü Okan Faydacı, fitness ile alakalı bilgi vererek ilk günde kişilerin hemen ağırlıkların altına girmek istediklerini ve hızlı hareketlerle bir an önce istedikleri vücuda kavuşabileceklerini düşündüğünü dile getirdi. Sporun sadece spor yapmakla alakalı olmadığını belirten Vücut geliştirme ve fitness antrenörü Okan Faydacı, aynı zamanda kişinin beslenmesine ve uyumasına da dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Vücut geliştirme ve fitness antrenörü Okan Faydacı daha fazla ağırlık kaldırmanın doğru olmadığını açıklayarak,i kişinin kendi kapasitesine göre spor yapmasının şart olduğunu kaydetti. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.