Gereksiz Antibiyotik Süper Bakterilere Neden Oluyor

Gereksiz Antibiyotik Süper Bakterilere Neden Oluyor

Yanlış antibiyotik kullanımı konusunda uyarılarda bulunan Yrd. Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu, bu uyarılara rağmen her yıl daha fazla antibiyotik tüketildiğini ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu antibiyotik tüketimiyle alakalı önemli bilgilendirmelerde bulundu.

SAĞLIK - 2017-01-26 15:28:05

Antibiyotiklerin her yıl milyonlarca insanın hayatını kurtardığını söyleyen Yrd. Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu, antibiyotiğin yanlış ve gereğinden fazla kullanılması durumunda iyi bakterileri öldürme özelliğinin devreye girdiğini ve kişinin farklı hastalıklara açık hale geldiğini belirtti. Yrd. Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu antibiyotik kullanımının son çare olması gerektiğini vurgulayarak bilgi verdi.

Antibiyotik kullanımında kulaktan dolma bilgilerin bir kenara bırakılmasının şart olduğuna değinen Yrd. Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu, fazla antibiyotik kullanımının dirençli süper bakterilerin oluşumunu sağladığını açıkladı. grip ve benzeri hastalıkların nedeninin grip olduğunu ifade eden Yrd. Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu, virüslerin antibiyotiklerden etkilenmeyeceğini belirtti. Kafamıza göre antibiyotik kullanmanın iyi bakterileri öldüreceğini ve kişiyi hastalıklara karşı korunmasız hale getireceğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu, kullanılan gereksiz antibiyotiğin insanı iyileştirmek yerine hasta ettiğini kaydetti.

Bilinçli tüketim ile herkesin antibiyotik kullanımını azaltacağını belirten Yrd. Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu, böylelikle daha az hasta olunacağını kaydetti. Yrd. Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu avuç dolusu antibiyotik kullanmanın kolaylıkla ayağa kalkmayı sağlamayacağını söyledi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.