Grip Olan Anne Bebeğini Emzirsin

Grip Olan Anne Bebeğini Emzirsin

Bebeklerde gelişen soğuk algınlığı ve gribin nasıl tedavi edileceğine dair bilgi veren Çocuk sağlığı ve hastalıkları Neanotoloji Uzmanı Dr. Burçin İşcan, konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

SAĞLIK - 2017-01-26 15:36:53

Bebeklerde soğuk algınlığının genellikle yüksek ateşle kendini gösterdiğini belirten Çocuk sağlığı ve hastalıkları Neanotoloji Uzmanı Dr. Burçin İşcan, gripte ise durumun değişebildiğini açıkladı. gripte ani ateş yükselmesi, öksürük ve burun tıkanıklığının görüldüğünü belirten Çocuk sağlığı ve hastalıkları Neanotoloji Uzmanı Dr. Burçin İşcan, gözlerde kızarmanın bebeklerde gelişen gribin en önemli belirtisi olduğunun altını çizdi.

6 aydan küçük çocuklarda grip aşısı yapılmaması nedeniyle bebeklerde enfeksiyonu önlemenin en etkili yolunun evdeki bireylerin grip aşısı yaptırması olduğunu ifade eden Çocuk sağlığı ve hastalıkları Neanotoloji Uzmanı Dr. Burçin İşcan, aynı zamanda bağışıklık sisteminin korunması için anne sütünün çok önemli olduğunun altını çizdi.  Anne sütü ile beslenmenin devam ettirilmesinin bebeğin bağışıklık sistemini destekleyeceğini açıklayan Çocuk sağlığı ve hastalıkları Neanotoloji Uzmanı Dr. Burçin İşcan, hastalık durumunda bebek mutlaka anne sütü ile beslenmeye devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Grip olan annenin bebeğini emzirmeyi sürdürebileceğini açıklayan Çocuk sağlığı ve hastalıkları Neanotoloji Uzmanı Dr. Burçin İşcan, mutlaka temiz eller ve maske yardımı ile bebeğin beslenmesinin sağlanabileceği bilgisini verdi. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.